• БЕРЕЖІТЬ СУМКУ ВІД ВПЛИВУ ВОЛОГИ

Це стосується сумок і з натуральної шкіри та замші, і зі штучної, і з лакової шкіри. Волога - сніг, дощ, випадково пролитий напій - не видалена вчасно, може змінити фактуру та колір матеріалу. Краще носити з собою серветки (наприклад, звичайні паперові) і витирати ними сумку від вологи, що потрапила на неї, так швидко, як це можливо. Робіть це, навіть якщо ви використовуєте водовідштовхувальне просочення, про нього нижче. Вологі серветки краще не використовувати.

  • ВИКОРИСТОВУЙТЕ ВОДОВІДШТОВХУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Таке просочення не тільки уберігає сумку від впливу вологи, а й надає матеріалу грязевідштовхувальні властивості: сумка буде менше бруднитися. Оптимально використовувати просочення з першого дня експлуатації сумки і потім регулярно оновлювати захисне покриття (як часто це робити зазвичай вказано на упаковці засобу). Перед першим використанням будь-якого просочення зробіть тест на непомітному місці.

  •  ПОСТАРАЙТЕСЯ ПІДІБРАТИ ЗАСІБ ДЛЯ ТИПУ МАТЕРІАЛУ ВАШОЇ СУМКИ

Багато просочення позиціонуються як універсальні, придатні до різних типів матеріалів. Але в ідеалі варто пошукати просочення, спеціально призначене для того типу матеріалу, з якого пошито сумку.

— Уважно читайте інструкцію: деякі просочення не можна використовувати для замші, нубука чи лакової шкіри.

— Звертайте увагу на те, чи має просочення ефект, що підфарбовує, щоб не зіпсувати колір сумки.

— Для замші та нубуку, для гладких шкір, для екзотичних шкір, для лакових шкір існують спеціальні засоби.

  • ШКІРЯНУ СУМКУ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ПРОТИРАЙТЕ ВОЛОГОЮ ТКАНИНОЮ

Іноді сумку зі шкіри потрібно очищати, протираючи м'якою ганчірочкою, трохи змоченою водою. У воду можна додати краплю рідкого мила, а в ідеалі спеціального шампуню для шкіри. Волога не корисна для шкіри, тому, протерши сумку, відразу витріть її сухою тканиною або серветкою. Повторюйте очищення за потребою, бажано не частіше разу на тиждень. Не чистіть так сумки із замші!

  • ПІДКЛАДКУ СУМКИ МОЖНА ВИПРАТИ, АЛЕ АКУРАТНО

Прання може знадобитися підкладці, якщо воно рівномірно забруднилося від експлуатації і якщо, наприклад, у сумці щось пролилося. Випрати підкладку можна, але варто акуратно діяти, щоб не зіпсувати матеріал сумки.

Порядок дій:

- Вийміть все з сумки, перевірте всі кишеньки;

- Виверніть підкладку назовні;

- В таз або іншу ємність налийте води і розчиніть в ній рідкий пральний засіб (порошок краще не використовувати, він гірше розчиняється і може залишити розлучення);

- Плями на підкладці можна попередньо запрати або нанести на них розчин прання і залишити на 20-30 хвилин;

- Потім зануріть підкладку з воду і прайте, щоб вода не потрапила на матеріал сумки;

- Після підкладку треба прополоскати;

- Промокніть підкладку, щоб прибрати максимум вологи, і сушіть сумку з вивернутою підкладкою.


  • БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З «ДОМАШНІМИ» СПОСОБАМИ ЧИЩЕННЯ

У мережі можна знайти безліч порад з чищення шкіри та замші із застосуванням найрізноманітніших неспеціальних засобів, від лимона та яєчного білка до бензину та ацетону. Якщо пощастить, ці методи можуть дати позитивний ефект, але цілком і зворотне: сумка може бути зіпсована. Якщо на свій страх і ризик ви вирішили скористатися одним із «народних» способів чищення, протестуйте його на непомітному місці. Якщо на сумці є сильні забруднення, краще для чищення скористатися за допомогою професіоналів.

  •  ПОРАДИ ЗБЕРІГАННЯ СУМОК

-Перед тим, як прибрати сумку на зберігання, вийміть все з неї. Почистіть та висушіть сумку.

- Щоб сумка не деформувалася, покладіть усередину якийсь наповнювач. Не використовуйте газети: фарба може забруднити підкладку. Підійде м'який світлий папір або тканина.

-Для захисту від вологи можна використовувати пакетики з вологопоглинаючим матеріалом (з ними часто продаються сумки та взуття).

- Зберігайте сумку в пиляку, спеціальному мішечку з тканини. Якщо його немає, зшийте або просто оберніть сумку тканиною.

- Зберігайте сумку в місці, захищеному від прямого сонячного проміння.

- Намагайтеся вкласти сумку так, щоб вона лежала вільно, не деформувалася.